Oferta

Refulery

.

 

Czym jest Refuler

REFULER – POGŁĘBIARKA- KOPARKA SSĄCA

Refuler służy do wydobywania piasku, żwiru w postaci pulpy z dna zbiornika wodnego. Maszyna używana jest również przy pogłębianiu rzek, oczyszczaniu zbiorników, stawów, kanałów śródlądowych z osadów i mułów.

W celu rozbicia i spulchnienia dna oraz łatwiejszego zasysania materiału w maszynie montowane są głowica urabiająca bądź urządzenie spulchniające typu JET. Refuler może być zasilany za pomocą agregatu prądotwórczego bądź napędzany silnikiem spalinowym. Za zassanie i tłoczenie materiału odpowiada specjalistyczna pompa wirowa przeznaczona do tego celu, produkowana przez światowych liderów w tej dziedzinie (Warman, Habermann, Döpke).

Wydobycie pogłębiarką odbywa się z dna zbiorników wodnych (żwirowni, rzek, stawów, itp) do głębokości 20m spod lustra wody, istnieją również specjalistyczne konstrukcje, które umożliwiają wydobycie  poniżej 40m.

 

Wydajność do 1600 m3/h nadawy (puply tzn. mieszaniny piasku, żwiru i wody), co daje ok.400 ton/h odwodnionego materiału o maksymalnej średnicy kruszywa do 222 mm. Dostepne są również pompy, których wydajności dochodzi do 18 000 m3/h pulpy oraz maksymalnej średnicy kruszywa 530 mm.

Tłoczenie materiału (pulpy) jest możliwe na odległość do 300 m.
Istnieją specjalistyczne konstrukcje pozwalające na tłoczenie materiału na odległość kilku kilometrów.

Zapraszamy na naszą stronę www.refuler.pl